lessphp fatal error: load error: failed to find /autoinstalator/wordpress4/wp-content/themes/theme46568/bootstrap/less/bootstrap.lesslessphp fatal error: load error: failed to find /autoinstalator/wordpress4/wp-content/themes/theme46568/style.less Zmiany w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci z moczeniem nocnym

Zmiany w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci z moczeniem nocnym

Agencja D&D Communication od kilku lat wspiera Stowarzyszenie Uronef – Nasze Dzieci w zakresie działań edukacyjnych na rzecz dzieci z moczeniem nocnym.  W dniu 6 grudnia 2016 roku odbyła się konferencja prasowa pt. „Zmiany w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci z moczeniem nocnym”, w której wzięli udział kluczowi eksperci medyczni w dziedzinie nefrologii i urologii dziecięcej.

Moczenie nocne, rozumiane jako bezwiedne oddawanie moczu w godzinach nocnych, jest poważnym problemem w populacji wieku rozwojowego. O tej patologii należy myśleć u dziecka, które opanowało już trening czystości lub ukończyło 5 rok życia. Według szacunków ekspertów w Polsce dotyczy ono około 300 tysięcy dzieci.

Wczesna diagnostyka i leczenie pozwalają uchronić dzieci przed poważnymi psychicznymi i emocjonalnymi konsekwencjami tego schorzenia, a tym samym poprawić jakość życia dzieci oraz całej rodziny. Obecnie medycyna dysponuje skutecznymi metodami leczenia moczenia nocnego u dzieci niezależnie od jego przyczyny.

Comments are closed.