Portfolio str2

Gala Nagrody Św. Kamila

uroczyste gale/PR

Nagroda Imienia Św. Kamila, patrona chorych i pracowników służby zdrowia, została ustanowiona w 2007 roku z inicjatywy Zakonu Posługujących Chorym – Ojców Kamilianów oraz Instytutu Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. Nagroda przyznawana jest z okazji Światowego Dnia Chorego, co roku w innej dziedzinie medycyny.

Czytaj dalej!

HIV-AIDS

reklama/PR/uroczysta gala

ulotka-ciaza-1-D1Zakażenia wirusem HIV stanowią wciąż duże wyzwanie dla zdrowia publicznego w Europie. Według szacunków UNAIDS na świecie HIV zakaziło się ok. 68 milionów osób. Obecnie z wirusem żyje ok. 33 miliony osób. Co 6 sekund na świecie ktoś zakaża się HIV, co 9 sekund jakaś osoba umiera na AIDS. Z tej przyczyny co 14 sekund zostaje osierocone dziecko.

Czytaj dalej!

Obudź się póki wirus HCV drzemie

debata społeczna/PR/reklama/public affairs

tarcza_logo_bezramHCV (Hepatitis C Virus) to najgroźniejszy wirus ze wszystkich, powodujących wirusowe zapalenia wątroby. WHO uznała Wirusowe Zapalenie Wątroby typu C (WZW C) za jedno z największych światowych zagrożeń epidemiologicznych. W samej Europie zakażenia wirusem HCV powodują 86 000 zgonów rocznie, czyli dwa razy więcej niż AIDS.

Czytaj dalej!

Alzheimer

debata społeczna/PR

zaroszenieChoroba Alzheimera to przewlekła, postępująca i degeneracyjna choroba ośrodkowego układu nerwowego, stanowiąca najczęstszą przyczynę występowania otępienia u osób powyżej 65 roku życia. Eksperci szacują, iż w Polsce cierpi na nią 250 tysięcy osób, a do 2050 roku liczba ta potroi się…

Czytaj dalej!

Neurochirurgia

debata społeczna/PR

Guzy-2009-3-DW walce z nowotworami mózgu kluczowe jest podnoszenie świadomości Polaków  w zakresie wczesnej diagnostyki. Ważna jest także odpowiedź na pytanie czy w Polsce wykorzystywane są wystarczająco standardy terapeutyczne, metody nowoczesnej diagnostyki oraz interdyscyplinarne podejście do terapii, które zwiększają szansę na wydłużenie życia chorych.

Czytaj dalej!

Zarażam radością

reklama/PR

Zarazam-1-D-LKampania nagrodzona Złotym Effie dla Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym

Uroczysta inauguracja kampanii pt. Zarażam radością” na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie miała miejsce w dniu 19 września 2008 r. w Warszawie podczas konferencji prasowej.

Czytaj dalej!

 Inwazyjne Zakażenie Grzybicze

reklama/PR/programy edukacyjne

RAF_1695_resizeKampania mająca na celu opracowanie polskich standardów postępowania w profilaktyce Inwazyjnego Zakażenia Grzybiczego u pacjentów z chorobami układu krwiotwórczego wzorem standardów opracowanych przez międzynarodowy zespół ekspertów. Zgodnie z ich treścią, profilaktyką przeciwgrzybiczą należy objąć pacjentów poddawanych allogenicznemu przeszczepowi szpiku (przeszczep od innej osoby), oraz chorych na białaczki poddawanych leczeniu cytostatykami 2….

Czytaj dalej!

 Leczymy z sercem

PR/programy edukacyjne

IMG_5948Akcja charytatywna pt. “Leczymy z sercem”, której myślą przewodnią były problemy i radości codziennego życia hospicjów dziecięcych m.in. Hospicjum w Mysłowicach.

Kampania ukazała prawdziwy obraz dzieci przebywających w hospicjach; dzieci te przeżywają ogromne cierpienie, ale też mają swoje marzenia, rysują, piszą wiersze, potrzebują przyjaciół i chcą cieszyć się przyjaźnią. Do akcji włączyli się dziennikarze i artyści.

Czytaj dalej!

25-lecie przeszczepu szpiku

sympozjum naukowe/uroczysta gala

J-sympozjum-3-D1Międzynarodowe Sympozjum naukowe dla lekarzy pt. „Przeszczepianie komórek krwiotwórczy w Polsce – 25 lat później” odbyło się w Warszawie w  dn. 27-28 listopada 2009 r. z inicjatywy Katedry i Kliniki Hematologii, Onkologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, kierowanej przez prof. dr hab. med. Wiesława Wiktora Jędrzejczaka….

Czytaj dalej!

Portfolio |Portfolio page  2| Portfolio page 3